Smějete se sami?

Stalo se vám někdy, že jste vyprávěli něco velmi, opravdu velmi vtipného, ale smáli jste se jen vy sami? Ostatní jen netečně přihlíželi a vy jste potom dumali, proč to nevyšlo?

Nebojte se, rozhodně nejste první. Je více než jisté, že v tom nejste sami. Kolik lektorů, řečníků, vypravěčů, mluvčích i všech ostatních už tuhle situaci zažilo.

Jak je vůbec možné, že se nikdo nesměje, když to co říkáte je jednoznačně k popukání a vy sami sobě připadáte tolik zábavní?

Těšíte se na pointu tak moc, že to nevydržíte a v průběhu řeči se začnete sami pochechtávat, smát se nebo se dokonce chechtáte na celé kolo?

smich

Tady je to jádro pudla, vážení.

Jednoduchý fígl spočívá v tom, že se začnete smát, až po vašich posluchačích. Zamyslete se, jak to funguje. Někdo vypráví vtip, který ostatní neznají. Z toho jasně plyne, že když se vypravěč zhroutí smíchy ještě dřív, než ho dopoví, ostatní vůbec neví o co jde a logicky se nemají čemu smát.

Zkrátka a dobře, smějte se, až se budete za břicho popadat, válejte se smíchy a plácejte se do kolen, ale až jako poslední. Tak budete mít jistotu, že jste rozchechtali posluchače a můžete se přidat.

A když se ani tak nebudou smát? Nevadí, zkusíte to příště, nějak jinak.

Čtete dále

  • Jak manažerka blekotala na téma komunikaceJak manažerka blekotala na téma komunikace Na jedné prestižní vysoké škole přednášela manažerka z poměrně známé poradenské společnosti. Tématem jejího vystoupení byla komunikace. Celý její výstup trval hodinu. Už po samotném […]
  • Ztráty Kdysi jsem chodila k báječnému panu doktorovi, který měl upovídanou sestřičku. Jednou mi říkala: „Já vůbec nechápu, jak mu ty pacientky rozumějí, sama se ho na všechno ptám třikrát, […]
  • Dneska frčí webinářeDneska frčí webináře S webináři se v dnešní době doslova roztrhl pytel. Jsou jednoznačně v módě a to je dobře. Dozvíte se na nich všechno možné a troufám si říct, že i nemožné. Je to jedna z forem moderního […]